Потужня Оксана Василівна

Потужня 

Оксана   Василівна

вчитель початкових класів

спеціаліст вищої категорії

старший вчитель

Дата народження: 05.08.1982р.

Стаж: 17 років.

Освіта: вища, 

закінчила :

Корсунь-Шевченківське педагогічне училище ,2001;

Уманський педагогічний університет імені Павла Тичини, 2007

Педагогічне кредо: " Гуманізм і творчість – два крила педагога!"

           Жодна людина не може нормально жити і спілкуватися з іншими, не маючи певних знань не лише про світ, а й про саму себе. І не тільки знань, але й уявлень про те, якою вона може чи повинна бути, які її риси або властивості становлять цінність як для неї самої, так і для суспільства, які вона має головні права і обов’язки, у чому насамперед полягає людська краса .  Тому, дійсно, можна цілком погодитися з думкою про те, що найцікавішою для людини є сама людина. «Пізнай самого себе». Цей вислів приписують афінському філософу Сократу, котрий жив ще у V сторіччі до н.е. З тих часів пройшло майже дві з половиною тисячі років. Але й сьогодні багато філософів вважають, що головне завдання, яке стоїть перед ними, - це дати відповідь на запитання “Хто така людина?”

Підгрунтя нашої свідомості утворюють знання. Тільки знаючи властивості предметів, ми можемо використовувати їх у своїй діяльності або для задоволення потреб. Тільки знаючи закони, що діють у довколишній дійсності, ми можемо досягти бажаних результатів. Нарешті, тільки добре знаючи саму себе, людина може успішно займатися самовихованням і самовдосконаленням. Доки живуть на світі вчителі та учні, доти світ перебуватиме у постійному розвитку, який веде до оновлення, духовного збагачення, моральної досконалості.

Учитель прагне створити особистість. Важко навіть уявити собі, скільки душевних сил, енергії, знань, умінь треба докласти, щоб виростити і виховати справжніми людьми таких різних, не схожих між собою дітей! Учитель розкриває перед учнем усі таємниці буття: вчить розпізнавати добро і зло, щирість і підступність, багатство душі, вчить пізнавати самих себе, привчає мислити, аналізувати життєві ситуації, бути співчутливими до чужого горя, уважними до слабих і немічних, милосердними до тих, хто потребує допомоги.

Учитель — професія масова. Сотні тисяч учителів працюють з дітьми в нашій країні. Але разом з тим це одна із самих творчих професій. Робота справжнього вчителя не закінчується дзвоником з уроку. Те, що одержують учні в спілкуванні з ним, стає частиною їхньої особистості. Велика подяка Учителям-ентузіастам! Адже вчитель формує обличчя майбутнього.